Historie a výsledky

Trebatice 2.9.2023

Tento závod byl pro nás malým krokem do neznáma. Nový okruh, nová výzva. Klapne všechno jak má? Nako...

Pořadí v seriálu 2022

Zazvonil zvonec a sezóny je konec Posledním závodem na Pánově jsme uzavřeli i celou letoš...

Pánov 3.9.2022

Zazvonil zvonec a sezóny je konec: Tradičně o prvním zářijovém víkendu zamířila dvanáctihodinovka na...

Slovakia Ring 9.7.2022

Druhý závod ročníku 2022 nás 9. 7. poprvé zavedl za hranice, a to k našim východním sousedům na Slov...

Steel Ring 30.4.2022

Už pátou sezónu se roztáčí dvoutaktní motory Babett a dalších mopedů na naší oblíbené dvanáctihodinovce. Letošní ročník je oproti předešlým výrazně jiný a výjimečný. Rozhodli jsme se jezdcům i divákům nabídnout trojnásobnou dávku této super zábavy. První závod série se uskutečnil 30. 4. 2022 na Steel Ringu v Třinci (www.steelring.cz ). Příroda nám přála, aprílové počasí předešlých dnů se na víkend uklidnilo a všichni jsme si mohli užít skvělý den. Trať okruhu umožnila jezdcům jezdit na plný plyn, ale užili si i plno průjezdů technickými pasážemi. Nadšení bylo cítit ze všech stran a hmatatelným důkazem jezdecké nirvány se staly po stranách až na plátno sjeté pneumatiky.

Pánov 4.9.2021

Jedna trať, 45 týmů, stovky odjetých kilometrů, to je naše úspěšná a populární „dvanáctihodinovka“ mopedů.

Letošní čtvrtý ročník máme za sebou. Motory dávno vychladly, depo se vylidnilo a nastává čas bilancování. Už potřetí se o prvním zářijovém víkendu na motokárové dráze na Pánově sešly party nadšenců s jasným cílem – vybojovat „vavříny“ a postavení na stupních vítězů. A především si užít super zábavu.

Pánov 5.9.2020

Třetí dvanáctihodinovka s rekordní účastí je minulostí

První zářijový víkend se setkalo na čtyřicet týmů na jihomoravském dopravním cvičišti na Pánově, aby se potřetí utkaly o vavříny ve dvanáctihodinovém závodu mopedů. Součástí této akce byl i doprovodný program, který dostal díky situaci svůj ráz. I přesto se během víkendu došlo podívat na akci více než 2500 diváků. Další ročník by měl proběhnout na nové trati začátkem září 2021.

Pánov 14.9.2019

Závod se poprvé konal na motokárové dráze kde se jezdí i 24h závodů motokár takže zázemí je pro tyto účely připravené. Cílem tohoto závodu bylo připravit co možná nejspolehlivější moped a ujet na ní v týmu 2-7 jezdců, kteří se budou střídat dle svého uvážení, za 12 hodin co možná nejvíc kilometrů (kol) s minimem, nebo nejlépe žádnými poruchami.

Závod 30.6.2018 v Kopřivnici

Závod se konal na profesionálním testovacím oválu polygonu TATRA v Kopřivnici. Cílem bylo připravit co možná nejspolehlivější Babettu a ujet na ní v týmu 2-7 jezdců, kteří se budou střídat dle svého uvážení, za 12 hodin co možná nejvíc kilometrů (kol) s minimem, nebo nejlépe žádnými poruchami.

Posledních 30 let se nic podobného na Babettách nejelo. Před pár lety nás chytl tento článek, který vyšel v Auto moto revue v roce 1988, kde skupina 3 týmů po dvou jezdcích kroužila 24 hodin po Hungaroringu na originálních Babettách a najeli za tu dobu přes 1000 km. Řekli jsme si, to je ono, přesně tohle by se mělo podniknout, ale pro začátek raději jen na 12 hodin, už jen z důvodu pronájmu okruhu, ať se to vše vleze do jednoho dne.

9 položek celkem