Pánov 3.9.2022

Zazvonil zvonec a sezóny je konec: Tradičně o prvním zářijovém víkendu zamířila dvanáctihodinovka na trať na Pánově u Hodonína. Letos byl tento závod ve znamení loučení. Loučili jsme se nejen se sezónou 2022, ale i s tratí samotnou, protože naše akce se zde konala naposled. Nostalgie byla, ale slza neukápla a pro smutek nebylo místo. Naopak, všichni jsme si den jaksepatří užili. Na startovním roštu stálo tentokrát 41 týmů, úplných nováčků, ale i ostřílených matadorů, účastnících se pravidelně. Řada z nich přijela nejen zápolit o Pánovské vavříny, ale rovněž bojovat o konečné umístění v seriálu. Dali do toho všechno a na krásných soubojích na trati to bylo znát.

A jak to na Pánově dopadlo?

V kategorii Babetta 206, 207 jednorychlostní originál zvítězil tým Neandrtálci s 547 ujetými koly před týmy Furt Plnej a Team Petrov.

V kategorii Babetta 210, 225 dvourychlostní originál zvítězil tým Chomáč Racing s 527 ujetými koly, následováni Valan Teamem a  Piráty krajnic 1.

Kategorii Babetta Speciál ovládl tým RedBull s 546 koly, druhý skončil MM Race Team, následovaný Jíral Racingem.

Kategorii Mix ovládl Stadion Team Buk s ujetými 555 koly, před Mopedem Míškovice All star a jako třetí se umístil tým Pánov Team.

V kategorii Babetta 215 originál zvítězil tým BF Racers s 528 ujetými koly, následován Partyjou z Bílovca a  Motomaxem Hodonín.

Kompletní výsledky tohoto závodu i celého seriálu najdete v tabulkách níže.

Motory strojů už vychladly, některé v dílnách procházejí generální opravou, na jiné pomalu padá prach a nás čeká úkol, připravit pro závodníky sezónu 2023. Kolik závodů a kde pojedeme, to je zatím ve hvězdách, každopádně Vás budeme brzy informovat.

Závěrem za nás pořadatele chceme poděkovat všem týmům, které nás provázely jak Pánovem, tak i celou sezónou. Děkujeme všem příchozím divákům i účastníkům srazu veteránů, kteří za námi přijeli svým plechovým miláčkem. Velké poděkování patří všem sponzorům a partnerům, zdravotníkům, provozovatelům občerstvení, atd. Velký dík patří samozřejmě i našemu realizačnímu týmu a všem, kteří nám s přípravou závodu pomohli. Těšíme se zase příště.

Malé ohlédnutí za Pánovským závodem v místním deníku. Redakci děkujeme.

Týmům na stupních vítězů gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za skvělý závod.

Předchozí výsledky najdete na stránce historie.

V letošním seriálu bylo na každém závodu prvních 15 nejlepších týmů oceněno body následovně:

Umístění:     1.    2.    3.    4.    5.    6.    7.    8.    9.    10.    11.     12.    13.    14.    15.

Body            25   20   16  13   11   10    9     8     7      6       5         4        3       2      1

Kategorie: Babetta 206, 207 – jednorychlostní originál

Pořadí Startovní číslo Název týmu Země Počet kol Nejrychlejší kolo Ztráta v kategorii Počet bodů

Kategorie: MIX

Pořadí Startovní číslo Název týmu Země Počet kol Nejrychlejší kolo Ztráta v kategorii Stroj Počet bodů
1 78 Stadion team buk CZ 555 kol 1:11:713 - Stadion 25 bodů
2 74 Moped Míškovice All star CZ 523 kol 1:15:575 32 kol Korado 20 bodů
3 79 Pánov Team  CZ 539 kol 1:12:620 16 kol Korado 16 bodů
4 77 Mopedix CZ 350 kol 1:16:581 205 kol Korado 13 bodů
5 75 Dojedem? CZ 204 kol 1:19:588 351 kol Korado 11 bodů