Slovakia Ring 9.7.2022

Druhý závod ročníku 2022 nás 9. 7. poprvé zavedl za hranice, a to k našim východním sousedům na Slovensko, na kartingové centrum Slovakia Ring v Orechové Potoni (https://slovakiaring.sk/sk/karting). Bláznivé počasí toho víkendu jako by předznamenalo i trochu divočejší průběh závodu. Jelo se zostra, na trati byly vidět krásné souboje a nádherné předjížděcí manévry. Chuť závodit ale přinesla i několik ošklivých pádů, které se neobešly bez zranění. Prostě závod. Akci jsme si každopádně užili. Samozřejmě nejen my, kladné byly i reakce závodních týmů a příchozích diváků. Bavili se všichni a to nás moc těší.

A jak to všechno dopadlo?

V kategorii Babetta 206, 207 jednorychlostní originál zvítězil tým Neandrtálci se 451 ujetými koly před týmy Furt Plnej a Vacenovice Racing Team.
V kategorii Babetta 210, 225 dvourychlostní originál zvítězil tým Babetta Club Bratislava se 450 ujetými koly, následováni Piráty krajnic 1 a HABA Teamem.
Kategorii Babetta Speciál ovládl tým RedBull se 483 koly, druhý skončil MM Race Team, následovaný Jíral Racingem.
Kategorii Mix ovládli Cream Bikes se ujetými 436 koly, před Mopedem Míškovice All star a jako třetí se umístil tým Sósič Dewils.                                                      V kategorii Babetta 215 originál zvítězil tým BF Racers se 445 ujetými koly, následován Motomaxem Hodonín.
V kategorii Babetta CUP zvítězil tým Majo Racing se 464 ujetými koly, před Draky a Ducati Slovakia all.

Opět musíme všem týmům poděkovat za účast a skvělou atmosféru celého víkendu. Skvělí byli zdravotníci, kteří se s velkou péčí postarali o všechny zraněné. Děkujeme provozovatelům dráhy za přípravu a členům „Klubu priateľov auto – moto veteranov Hamuliakovo“ za pomoc se zajištěním doprovodného srazu veteránů. Díky letí všem našim sponzorům, příchozím divákům i našemu realizačnímu týmu. Tak zase příště.

Týmům na stupních vítězů gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za skvělý závod.

Přehled hromadných výsledků z časomíry včetně jednotlivých kol si můžete stáhnout zde.

Kategorie: Babetta 206, 207 – jednorychlostní originál

Pořadí Startovní číslo Název týmu Země Počet kol Nejrychlejší kolo Ztráta v kategorii Počet bodů

Kategorie: MIX

Pořadí Startovní číslo Název týmu Země Počet kol Nejrychlejší kolo Ztráta v kategorii Stroj Počet bodů
1 73 Cream Bikes SK 436 kol 0:46:819 - Stella 25 bodů
2 74 Moped Míškovice All star CZ 420 kol 0:50:256 16 kol Korado 20 bodů
3 77 Sósič Dewils SK 382 kol 0:46.838 54 kol Korado 15 bodů
4 73 Dojedem CZ 295 kol 1:35:271 141 kol Korado 13 bodů

Kategorie: Babetta 215 – originál

1 71 BF Racers CZ 445 kol 0:46:047 - 25 bodů
2 72 MOTOMAX Hodonín CZ 417 kol 0:52:704 28 kol 20 bodů

Kategorie: Babetta Cup