Trebatice 2.9.2023

Tento závod byl pro nás malým krokem do neznáma. Nový okruh, nová výzva. Klapne všechno jak má? Nakonec se myslím vše povedlo. Okruh v Trebaticích se osvědčil, a i přes počáteční skepsi některých jezdců se ukázal být skvělým místem pro naše závody. Přijelo za námi plno starých známých tváří, ale i spousta nováčků. Celkem startovní pole tvořilo 43 týmů. Těší nás i to, že od pátku až do neděle na místě vládla přátelská a uvolněná atmosféra. Prostě bojovnou náladu si všichni nechali na dráhu, v zázemí nebylo soupeření znát. Ba právě naopak. Za to od nás velký dík, protože tato akce má být hlavně o tom potkat stejně naladěné suprové lidi a pořádně si ji užít.

A jak to všechno dopadlo?

V kategorii Babetta 206, 207 jednorychlostní originál zvítězil tým Furt plnej s 557 ujetými koly před Team Petrov a maďarskými Szűcs Sándor.

V kategorii Babetta 210, 225 dvourychlostní originál zvítězil tým Dom a jeho Fellaz s 556 ujetými koly, následováni Jawasaki Šimler Teamem a Valan Teamem.

Kategorii Babetta Speciál ovládl tým RedBull s 637 koly, druhý skončil Jíral BFR racing, následovaný Neandrtálci.

Kategorii Mix ovládl team Dojedem? s ujetými 570 koly, před Slovenským Arielklubem

V kategorii Babetta 215 originál zvítězil tým Motomax s 568 ujetými koly, následován BFR Racers a  Spodkom slepej Babetty.

Kompletní výsledky Trebatického závodu najdete v tabulkách níže.

Závěr tohoto klání poznamenal protest na výsledky původně vítězného týmu v kategorii „originálních dvěstědesítek“, který se po sundání válce ukázal jako oprávněný. Za nepovolenou úpravu výfukového kanálku byl tým diskvalifikovaný, prostě dané pravidla je třeba respektovat. Doufejme, že v dalších závodech už nebudeme muset podobným krokům přistupovat.

Ani ten nejlepší závod by se nemohl zorganizovat bez lidí a partnerů, kteří se ho zúčastní nebo podají pomocnou ruku. Chceme tedy poděkovat všem týmům, které za námi přijeli. Zároveň i popřát brzké uzdravení několika jezdcům, kteří si bohužel ze soubojů odnesli šrámy. Děkujeme AMK Trebatice (www.motokarytrebatice.sk)  za poskytnutí dráhy, i všem příchozím divákům. Velké poděkování patří všem sponzorům a partnerům, zdravotníkům, provozovatelům občerstvení, společnosti Atletika UNI za skvělou časomíru atd. Velký dík patří samozřejmě i našemu realizačnímu týmu a všem, kteří nám s přípravou závodu pomohli. Těšíme se zase příště.

Kategorie: Babetta 206, 207 – jednorychlostní originál